A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад Пустомитівської міської ради "Інклюзивно-ресурсний центр"

Колективний договір

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

КОЛЕКТИВНИЙ  ДОГОВІР

 

укладений між  адміністрацією

Комунального ЗАКЛАДУ

 ПУСТОМИТІВСКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

«ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР»

та первинною профспілковою організацією

Комунального ЗАКЛАДУ

 ПУСТОМИТІВСКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

«ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР»

 

на 2021-2025 роки

 

 

 

 

 

 

 

С Т О Р О Н И

 

Директор                                                                                                  Профспілковий організатор

Комунального закладу                                                                                     Комунального закладу

Пустомитівської міської ради                                                             Пустомитівської міської ради

«Інклюзивно-ресурсний центр»                                                      «Інклюзивно-ресурсний центр»

 

Катерина ПРУС                                                                                                   Вікторія  БЛИЗНЮК

 

 

 

 

 

                                                        

Затверджено 

зборами трудового колективу

Комунального закладу

Пустомитівскої міської ради

«Інклюзивно-ресурсний центр»

від  05 листопада  2021 року

Протокол  №02

 

 

    Колективний договір між адміністрацією Комунального закладу Пустомитівської міської ради «Інклюзивно-ресурсний центр» та Первинною профспілковою організацію   Комунального закладу Пустомитівської міської ради «Інклюзивно-ресурсний центр» на 2021-2025 роки,  укладений відповідно до Законів України "Про колективні договори і угоди", "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", законодавства України, Положень Галузевої угоди між Міністерством освіти та науки України та ЦК профспілки працівників науки і освіти України на 2021-2025 роки, Угоди між Департаментом освіти і науки Львівської облдержадміністрації і Львівською обласною організацією профспілки працівників освіти і науки України на 2021-2025 роки, Територіальної угоди між Відділом освіти Пустомитівської міської ради Львівського району  Львівської області та Територіальною організацією  профспілки  працівників освіти і науки України  Пустомитівської міської територіальної громади   на 2021 – 2025 роки з метою посилення соціального захисту найманих працівників, які перебувають у сфері дії сторін, що підписали Колективний договір.  Він включає зобов'язання сторін, які спрямовані на створення умов для підвищення ефективності роботи ІРЦ, реалізації професійних, трудових і соціально-економічних прав та гарантій працівників трудового колективу.

РОЗДІЛ І

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1.  Сторони колективного договору:

адміністрація Комунального закладу Пустомитівської міської ради «Інклюзивно-ресурсний центр» (далі - ІРЦ), яка представляє інтереси ІРЦ і має відповідні повноваження;

первинна профспілкова організація Комунального закладу Пустомитівської міської ради «Інклюзивно-ресурсний центр», яка, відповідно до ст. 247 КЗпП України, представляє інтереси працівників ІРЦ в галузі праці, побуту, культури в органах державної влади та місцевого самоврядування.

1.2. Положення Колективного договору діють безпосередньо в ІРЦ, незалежно від форми власності, поширюються на всіх осіб, які знаходяться у трудових правовідносинах із  з ІРЦ

1.3. Основою укладання Колективного договору є положення Галузевої угоди  та Обласної угоди, які, як мінімальні гарантії,  є обов’язковими для включення до Колективного договору.

1.4. Додатки до Колективного договору є його невідємною частиною.

1.5. Колективний договір укладається на 2021-2025 роки, набуває чинності з моменту підписання представниками сторін і діє до  укладення нового або перегляду даного Колективного договору.

1.6. Жодна зі сторін Колективного договору не може в односторонньому порядку припинити виконання взятих на себе зобов'язань.

1.7. До закінчення строку дії Колективний договір може бути розірваний або змінений тільки за взаємною домовленістю сторін.

1.8. Зміни, що випливають із змін чинного законодавства, Галузевої, Обласної угод, застосовуються без внесення змін до Колективного договору. За необхідності зміни та доповнення або припинення дії Колективного договору можуть вноситися після переговорів сторін та досягнення згоди.

1.9. Пропозиції однієї із сторін щодо внесення доповнень чи змін до умов Колективного договору, а також щодо дострокового призупинення дії Колективного договору є обов’язковими для розгляду другою стороною. Переговори щодо внесення доповнень чи змін до Колективного договору проводяться у 10-денний термін з дня їх отримання іншою стороною.

1.10. Сторони домовилися, що при зміні засновника  ІРЦ  чинність колективних договорів зберігається до укладення нових. 

 

РОЗДЛ ІІ

СТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

РОЗВИТКУ ОСВІТИ

Адміністрація ІРЦ освіти зобов'язується:

2.1. 3абезпечити свою роботу на виконання вимог Конституції України, чинного  законодавства про освіту, регіональних програм  та інших законодавчих та нормативних актів.

2.2. 3абезпечити ефективну діяльність ІРЦ, виходячи з фактичних обсягів фінансування для підвищення результативності роботи ІРЦ, поліпшення становища працівників та посилення їх соціального захисту.

2.3. Аналізувати стан надання послуг дітям з особливими освітніми потребами, прогнозувати та розробляти програму розвитку ІРЦ.

2.4.  Аналізувати потребу у педагогічних кадрах для забезпечення ефективного функціонування ІРЦ.

2.5.  Сприяти організації курсової перепідготовки педагогічних працівників з урахуванням нових та удосконалених навчальних програм, підручників, навчальних посібників.

 

Сторони Колективного договору спільно домовились:

2.6. Спрямувати свою діяльність на створення умов для забезпечення стабільної та ефективної роботи ІРЦ.

2.7. Практикувати проведення спільних засідань адміністрації ІРЦ і профспілкового комітету за підсумками роботи за рік з питань трудового законодавства, умов оплати праці тощо.

2.8. Сприяти стабільній роботі трудового колективу, зниженню у ньому соціальної напруги шляхом проведення переговорів, вироблення узгоджених позицій та вжиття конкретних заходів.

2.9. Брати участь в організації, підготовці та проведенні заходів, спрямованих на підвищення професійної майстерності працівників освіти.

 

Первинна профспілкова організація зобов’язується:

2.10.  Сприяти зміцненню виробничої та трудової дисципліни в ІРЦ.

2.11. Утримуватись від організації акцій протесту з питань, включених до Колективного договору, за умови їх вирішення у встановленому законодавством порядку.

 

РОЗДІЛ ІІІ

РЕГУЛЮВАННЯ ВИРОБНИЧИХ, ТРУДОВИХ ВІДНОСИН, РЕЖИМ ПРАЦІ ТА ВІДПОЧИНКУ

Адміністрація ІРЦ зобов'язується:

3.1. Спрямовувати діяльність ІРЦ на створення умов для безумовної реалізації права осіб  з  особливими освітніми потребами на  освіту.

3.2. Забезпечити дотримання встановлених чинним законодавством норм тривалості робочого часу (для педагогічних працівників – 36 годин на тиждень, для інших працівників – 40 годин на тиждень ) і часу відпочинку для працівників (обідня перерва – 45 хвилин на день).

3.3. Забезпечити наявність в закладі Правил внутрішнього трудового  розпорядку, розроблених та затверджених відповідно до Типових правил внутрішнього трудового розпорядку; посадових і робочих інструкцій для працівників.

3.4. Забезпечити встановлення педагогічним працівникам скороченої тривалості робочого часу відповідно до чинного законодавства.

3.5. Приймати на роботу нових працівників у разі забезпечення повної зайнятості працюючих за фахом і відсутності прогнозу щодо їхнього  вивільнення за п.1. ст. 40 КЗпП України.

3.6. При прийнятті на роботу працівників укладати, як правило, безстрокові трудові договори.

3.7. Не допускати укладення строкових договорів з працівниками з мотивації необхідності його випробовування. Не допускати переукладення безстрокового трудового договору на строковий з підстав досягнення працівником пенсійного віку з ініціативи роботодавця (крім педагогічних працівників, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком).

3.8. Продовжувати до закінчення строку чинності строкового договору, укладеного на   підставі Прикінцевих положень та статті 22 Закону України «Про повну загальну середню освіту»  трудовий договір на новий терміном від одного до трьох років.

3.9. Продовжувати в обов’язковому порядку строковий трудовий договір на термін щорічної основної відпустки повної тривалості, наданої за заявою педагогічного працівника, відповідно до частини другої статті 3 Закону України «Про відпустки» з виплатою допомоги на оздоровлення та щорічної грошової винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання посадових обов’язків відповідно до ст. 57 Закону України «Про освіту».

3.10. Забезпечити дотримання чинного законодавства щодо повідомлення працівників про введення нових і зміну чинних умов праці, зокрема педагогічних працівників щодо обсягу навантаження на наступний календарний рік не пізніше ніж за 2 місяці до їх запровадження.

3.11. Надавати щорічні відпустки працівникам згідно затвердженого і погодженого графіку відпусток,. Для педагогічних працівників та директора ІРЦ щорічна основна відпустка становить 56 календарних днів (Постанова Кабінету Міністрів України від 21.07.2021765 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо організації навчання  осіб з особливими освітніми поребами». При формуванні графіку щорічної основної відпустки враховуючи думку працівників ІРЦ та особливості роботи ІРЦ надавати  щорічну основну відпустку частинами. Без затримки надавати навчальні відпустки працівникам, які  навчаються в закладах післядипломної освіти. Затверджувати графік надання відпусток за погодженням з профспілковим організатором до 5 січня календарного року та доводити його до відома працівників. При складанні графіка відпусток врахувати сімейні обставини, особисті інтереси та можливості відпочинку кожного працівника. У разі необхідності проходження працівником  ІРЦ санаторно-курортного лікування під час навчального року, надавати йому відпустку в рахунок щорічної відпустки, в тому числі за наступний рік.

3.12. Надавати додаткові відпустки працівникам за ненормований робочий день (додаток № 2).

3.13. Надавати згідно ст.19 Закону „Про відпустки” одному з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або які усиновили дитину, матері (батьку) особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України) (за наявності декількох підстав 17) календарних днів. Безперешкодно за бажанням працівників надавати відпустки без збереження заробітної плати у випадках, встановлених статтею 25 Закону України  «Про відпустки». Надавати додаткові відпустки, не передбачені  Законом України «Про відпустки», без збереження заробітної плати за заявою працівника,  а також за сімейними обставинами у випадках:

особистого шлюбу – 3 календарних  дні.

при народженні дитини – 2 календарних  дні.

шлюбу дітей – 3 календарних  дні.

смерть близьких родичів  – 3 календарних  дні.

дня народження працівника закладу – 1 робочий день.

закінчення дитиною 11 класу  – 2 календарних  дні (останній дзвоник, випуск із школи).

вступу дитини до  1 класу – 1 робочий день (1 вересня).

при переїзді на нове місце проживання – 2 календарних  дні.

3.14.    Сприяти наданню можливості педагогічним працівникам, які, відповідно до чинного законодавства, мають право на викладацьку роботу, виконувати її в межах основного робочого часу.

3.15. Забезпечити (в межах компетенції) дотримання чинного законодавства щодо надання в повному обсязі гарантій і компенсацій працівникам ІРЦ, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання іншим професіям з відривом від виробництва.

3.16. Забезпечити участь педпрацівників у різноманітних курсах, семінарах, конференціях з питань законодавства про освіту, оплату праці, трудового законодавства. Ініціювати матеріальне заохочення педагогічних працівників, за високі досягнення у роботі, тощо, джерелами фінансування якого є кошти економії фонду з оплати праці, позабюджетні надходження.

Забезпечити участь педпрацівників у різноманітних курсах, семінарах, конференціях з питань законодавства про освіту, оплату праці, трудового законодавства.

3.17. Погоджувати з профспілковим організатором:

графік відпусток;

тарифікаційні списки;

режим роботи та тижневий графік роботи фахівця;

положення про виплату щорічної грошової винагороди за сумлінну             працю та її розподіл (додаток 3);

 положення про виплату премій тощо.

інші питання соціально-економічного і трудового характеру (додаток 4). 

Сторони Колективного договору спільно домовились:

3.18. Встановлювати розміри доплат за суміщення професій, посад, розширення зони обслуговування, за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників без звільнення від своєї основної роботи в межах кошторисних  призначень.

3.19.  Періоди, впродовж яких в ІРЦ не здійснюється освітній процес (освітня діяльність)  у зв’язку із санітарно-епідеміологічними, кліматичними чи іншими, не залежними від працівників обставинами, є робочим часом педагогічних та інших працівників. У зазначений час працівники залучаються до організаційно-методичної, організаційно-педа­гогічної робіт відповідно до наказу директора ІРЦ освіти в порядку, передбаченому Правилами внутрішнього трудового розпорядку ІРЦ, зокрема в умовах реального часу з використанням дистанційних технологій.   

3.20.Сприяти вирішенню спірних питань щодо застосування строкових трудових договорів, надання відпусток, оплати праці, запобігання виникненню колективних та індивідуальних трудових спорів.

3.21. Сприяти протягом року оздоровленню педагогічних працівників на базі пансіонату „Пролісок” у м. Трускавці при проходженні ними курсової перепідготовки.

 

Первинна профспілкова організація зобов’язується:

 3.22. Спрямувати роботу на організацію громадського  контролю за своєчасним введенням у дію нормативних документів з питань трудових відносин, організації нормування праці, дотримання трудового законодавства.

3.23. Представляти та захищати трудові, соціально-економічні права та інтереси членів профспілки у відносинах з роботодавцями, органами державної влади, органами місцевого самоврядування і в суді.

3.24. З метою захисту прав освітян здійснювати силами правової інспекції обласної організації Профспілки, яка діє відповідно до Положення про Правову службу профспілки працівників освіти і науки України, затвердженого президією ЦК Профспілки 16.02.2004 р., територіальною організацією профспілки працівників освіти та профкомом ІРЦ громадський контроль за додержанням законодавства про працю, про освіту, про охорону праці.

3.25. Сприяти керівним, педагогічним працівникам, які проходять курсову перепідготовку і підвищення кваліфікації при Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, на базі пансіонату „Пролісок” у м. Трускавці читання курсу лекцій з питань законодавства про освіту, трудового законодавства та соціально-економічного захисту працівників.

3.26. Приймати активну участь у проведенні колективних переговорів, своєчасному укладанні Колективного договору або внесенні змін і доповнень до нього згідно з Законом України "Про колективні договори і угоди".

3.27. Забезпечити відповідальність сторін за невиконання умов Колективного договору.

 

РОЗДІЛ ІV

ЗАЙНЯТІСТЬ

Адміністрація ІРЦ зобов'язується:

4.1. Сприяти реалізації державної політики зайнятості населення відповідно до законів України “Про зайнятість населення”, “Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні”, Указу Президента України від 23.01.1996 р. “Про заходи щодо реформування системи підготовки спеціалістів та працевлаштування випускників вищих навчальних закладів”, до Постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2021р. № 545 «Про затвердження Положення про інклюзивно-ресурсний центр»  в частині працевлаштування молодих спеціалістів згідно чинного законодавства.

4.2.  Забезпечити аналіз зайнятості працівників ІРЦ та розглядати це питання разом із профспілковим організатором ІРЦ не  менше 1-го разу на рік, одночасно підводячи підсумки про виконання колективного договору.

4.3.  Вживати заходів для недопущення масових вивільнень працюючих з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (понад 3 відсотки чисельності працівників упродовж календарного року).

4.4.  Не допускати скорочення чисельності педагогічних працівників при запровадженні новітніх форм і технологій організації та діяльності ІРЦ.

 

Сторони Колективного договору спільно домовились:

4.5.Проводити консультації з Відділом освіти Пустомитівської міської ради та Територіальною організацією  профспілки  працівників освіти і науки України  Пустомитівської міської територіальної громади з приводу виникнення обґрунтованої необхідності скорочення більше як 3 відсотки чисельності працівників.

4.6. Рішення про зміни в організації виробництва і праці ІРЦ, що призводять до  скорочення чисельності або штату працівників, узгоджені з Територіальною організацією  профспілки  працівників освіти і науки України  Пустомитівської міської територіальної громади   приймати не пізніше ніж за 3 місяці до намічених дій з економічним обґрунтуванням та заходами забезпечення зайнятості працівників, що вивільняються. Тримісячний період використовувати для здійснення роботи, спрямованої на зниження рівня скорочення чисельності працівників.

4.7. Сприяти забезпеченню працевлаштування на вільні і новостворені робочі місця в ІРЦ спеціалістів, зареєстрованих у державній службі зайнятості, відповідно до кваліфікаційних вимог, (вища педагогічна (психологічна) освіта ступеня магістра (спеціаліста) за визначеними спеціальностями та стажем педагогічної та, або науково-педагогічної роботи не менше як два роки) ) у порядку, встановленому трудовим законодавством.

4.8.  Вжити заходів для недопущення запровадження такого режиму роботи працівників, який може призвести до встановлення місячної заробітної плати в розмірі менше посадового окладу (ставки заробітної плати).

4.9. З метою створення педагогічним працівникам відповідних умов праці, які б максимально сприяли забезпеченню продуктивної зайнятості та зарахуванню періодів трудової діяльності до страхового стажу для призначення відповідного виду пенсії:

забезпечити інформування працівників щодо механізму зарахування періоду трудової діяльності до страхового стажу для призначення відповідного виду пенсії;

при звільненні педагогічних працівників вивільнені години розподіляти у першу чергу між тими працівниками, які мають неповне тижневе навантаження та за наявності відповідного фаху;

сприяти залученню до викладацької роботи керівних, педагогічних та інших працівників ІРЦ, працівників інших підприємств, установ, організацій лише за умови забезпечення штатних педагогічних  працівників навчальним навантаженням в обсязі не менше відповідної кількості годин на ставку;

4.10. Не допускати необґрунтованого звільнення працівників.

 

Первинна профспілкова організація зобов’язується:

4.11. Відповідно до ст.43 КЗпП України розглядати питання про надання згоди на звільнення працівників (членів профспілки) з ініціативи роботодавця.

4.12. Контролювати своєчасну та в повному обсязі виплату вихідної допомоги звільненим працівникам згідно з ст. 44 КЗпП України.

 

РОЗДІЛ V

Нормування і оплата праці

Адміністрація ІРЦ зобов'язується:                                            

5.1.  Забезпечити своєчасну виплату заробітної плати працівникам у робочі дні два рази у місяць: аванс 13 – 15 числа, заробітна плата 28-30 число. Визначити розмір заробітної плати за першу половину місяця в розмірі не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.Забезпечити надання педагогічним працівникам ІРЦ умов оплати праці, умов надання щорічних відпусток та інших пільг, встановлених законодавством для педагогічних працівників спеціальних закладів загальної середньої освіти (Пункт 47 в редакції Постанови КМ № 617 від 22.08.2018р.)

5.2.Сприяти забезпеченню реалізації положень Указу Президента України «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні» від 30.10.2010 № 926, що стосується виплати надбавки в розмірі не менше 25% посадового окладу (ставки заробітної плати, в тому числі годинної) з метою підвищення престижності педагогічної праці всім педагогічним працівникам в межах кошторисних призначень.

5.3. Сприяти усуненню причин порушення термінів виплати заробітної плати.

5.4.Надавати пропозиції Відділу освіти Пустомитівської міської ради при формуванні бюджетного кошторису ІРЦ щодо видатків на преміювання, надання матеріальної допомоги працівникам, а також стимулювання творчої праці і педагогічного новаторства керівних і педагогічних працівників у розмірах не менше 2 відсотків планового фонду заробітної плати. 

5.5.Забезпечувати оплату праці працівників, які замінюють будь-які категорії тимчасово відсутніх працівників.

5.6.Здійснювати виплату заробітної плати через установи банків відповідно до чинного законодавства лише на підставі особистих заяв працівників.

5.7.Повідомляти працівників про введення нових і зміну чинних умов праці не пізніше, ніж за 2 місяці до їх запровадження.

5.8.При кожній виплаті заробітної плати повідомляти працівників про загальну суму заробітної плати з розшифровкою за видами виплат, розміри і підстави утримань, суму зарплати, що належить до виплати.

5.9.Сприяти виплаті непедагогічним працівникам допомоги на оздоровлення в розмірі місячного посадового окладу при наданні щорічної відпустки.         

5.10.Заробітну плату за весь час щорічної відпустки виплачувати не пізніше, ніж за три дні до початку відпустки, у випадку затримки виплати відпускних відпустка на вимогу працівника повинна бути перенесена на інший період.

5.11.Гарантувати оплату праці за роботу в понадурочний час, у святкові та вихідні дні у подвійному розмірі або надати інший день відпочинку у зручний для  працівника  час.

5.12. Вживати заходів для забезпечення фахівців роботою в обсязі не менше ставки заробітної плати. При можливості довантажувати їх іншими видами роботи їх з врахуванням наявної фахової освіти.

5.13. При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому, здійснюється у день звільнення. Якщо працівник у день звільнення не працював, то зазначені суми повинні бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

5.14. Щорічно здійснювати виплату педагогічним працівникам винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків у відповідності до ст. 57 Закону України «Про освіту» у відсотках до посадових окладів чи ставок заробітних плат педагогічних працівників, встановлених у п. 64 Інструкції про оплату праці незалежно від тижневого навантаження на підставі «Положення про Порядок надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам КЗ Пустомитівської міської ради  «Інклюзивно-ресурсний  центр» за сумлінну працю і зразкове виконання службових   обов’язків»  (додаток 3).

Забезпечити виплату винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків у разі звільнення педагогічних працівників у зв’язку із закінченням строку трудового договору, угодою сторін, скороченням чисельності або штату та за власним бажанням серед або після закінчення календарного року з урахуванням фактичного часу роботи.

5.15. Установлювати педагогічним працівникам, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною навантаження встановлене під час тарифікації на відповідний календарний рік у обсязі не менше минулого календарного року. На період їх відпустки години навантаження тимчасово передавати іншим фахівцям. Після закінчення відпустки забезпечувати педагогічним працівникам навантаження, встановлене при тарифікації на початок календарного року.

5.16. Забезпечувати встановлення надбавок, доплат та премій з метою диференціації заробітної плати тим працівникам, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної заробітної плати з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації, її результатів.

5.17. Забезпечити встановлення доплати працівникам, які мають наукові ступені та вчені звання, в максимальному розмірі.

5.18.Сприяти встановленню надбавок педагогічним працівникам відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. № 373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» в максимальному розмірі у межах фонду оплати праці.

5.19. Забезпечити:

-  оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних та тих, які працюють за сумісництвом, не з їх вини, зокрема на період оголошення карантину, в розмірі середньої заробітної плати;

-   оплату праці працівників у випадках, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови, карантин тощо), із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства.

- збереження заробітної плати при дистанційній формі підвищення кваліфікації педагогічних працівників, зокрема з відривом від освітнього процесу, та оплати праці за фактично виконаний ними обсяг роботи, в тому числі із застосуванням дистанційних технологій, в умовах оголошеного карантину.

 

Сторони Колективного договору спільно домовились:

5.20. Забезпечити дотримання законодавства про оплату праці, її розмірів, встановлених нормативно-правовими актами та термінів виплати.

5.21. Встановлювати розміри доплати за суміщення професій, посад, розширення зони обслуговування, за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників без звільнення від своєї основної роботи.

Дозволити директору ІРЦ додатково працювати на вакантних посадах фахівців ІРЦ (за відповідною фаховою освітою) в розмірі 0.5 ставки та отримувати за це відповідну оплату праці згідно тарифікації.

5.22.  Вживати заходів для підвищення рівня заробітної плати працівників ІРЦ.

5.23.  Сприяти забезпеченню своєчасної виплати заробітної плати працівникам ІРЦ за період відпусток, поточної заробітної плати не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, у терміни визначені цим Колективним договором, з дотриманням вимог Конвенції МОП № 95 “Про охорону заробітної плати ”.

5.24.  Установити, що мінімальна заробітна плата  не застосовується як розрахункова величина для визначення посадових окладів та заробітної плати працівників та інших виплат.  Вона застосовується у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого у Законі України «Про Державний бюджет» на відповідний рік. ( Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016р. № 1774-VІІІ).

5.25. У разі звільнення працівника йому виплачувати грошову компенсацію за всі невикористані ним  дні щорічної основної відпустки, а також додаткові відпустки працівникам, які мають  дітей.

Первинна профспілкова організація зобов’язується:

5.26.  Надавати працівникам ІРЦ необхідну консультативну допомогу з питань оплати праці.

5.27. Здійснювати контроль за своєчасною виплатою заробітної плати, аналізувати причини порушень і вживати заходи щодо їх усунення.

5.28. Забезпечити контроль за виплатою грошової винагороди за сумлінну працю педагогічним працівникам, які звільняються з роботи у зв’язку із закінченням строку трудового договору, угодою сторін, скороченням чисельності або штату та за власним бажанням, до і після закінчення навчального року пропорційно відпрацьованому часу незалежно  від тижневого навантаження.

5.29. Представляти на прохання працівника його інтереси щодо оплати праці в комісіях по розгляду індивідуальних трудових спорів, в судах.

5.30. Повідомляти про факти порушень законодавства про оплату праці галузеву  Профспілку працівників освіти і науки           України, орган управління освітою та державну інспекцію праці. Вимагати притягнення до відповідальності посадових осіб, винних в порушенні законодавства про оплату праці.

5.31. Проводити роз’яснювальну роботу щодо практики звернення працівників освіти до судів про примусове стягнення заборгованої заробітної плати.

 

РОЗДІЛ VI

Охорона праці і здоров'я

Адміністрація ІРЦ зобов'язується:                                            

6.1. Дотримуватися  вимог щодо організації роботи з охорони праці відповідно до Закону України „Про охорону праці”, наказу Міністерства освіти і науки України № 563 від 01.08.2001 року, відшкодування шкоди, заподіяної працівникові ушкодженням здоров`я, пов`язаним з виконанням ним трудових обов`язків.

6.2. Щорічно вносити на обговорення нарад за участю представників Профспілки питання створення належних умов і безпеки праці, вжиття заходів для зменшення  травматизму і професійної захворюваності.

6.3. Проводити відповідно до Закону України „Про охорону праці” навчання і перевірку знань з безпеки життєдіяльності (охорона праці, пожежна безпека тощо) директора, відповідальних за охорону праці тощо. 

6.4. Забезпечити ІРЦ нормативно-правовими актами з охорони праці.

6.5. Виконувати Комплексні заходи поліпшення стану безпеки, гігієни праці, виробничого середовища та профілактики виробничого травматизму, які є складовою частиною цього колективного договору (Додаток 6).

6.6. Забезпечити проведення атестації робочих місць з несприятливими умовами праці відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  № 442 від 01.08.92 р. та листа Кабінету Міністрів України від 16.06.2002 року № 4274/52, за результатами якої:

-надавати додаткові відпустки за особливий характер роботи, за роботу з важкими і шкідливими умовами праці, ненормований робочий день (додаток 2).

6.7. Забезпечити:

- видачу засобів індивідуального захисту, мийних та знешкоджувальних засобів;

-  надання щорічних додаткових відпусток за за особливий характер роботи, за роботу з важкими і шкідливими умовами праці, ненормований робочий день (додаток 2).

 

Сторони Колективного договору спільно домовились:

6.8. Забезпечити контроль:

- за виконанням вимог щодо створення здорових, безпечних умов праці відповідно до Законів України „Про охорону праці”, „Про пожежну безпеку”, „Про дорожній рух”, „Кодекс Цивільного захисту України”;

- за реалізацією заходів з охорони праці.                                 

6.9.      Сприяти поліпшенню стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, виділенню на цю мету коштів з бюджетів усіх рівнів не менше як 0,5 відсотка від фонду оплати праці відповідно до ст. 19 Закону України „Про охорону праці”.

 

Первинна профспілкова організація зобов’язується:

6.10. Спільно з Львівською обласною організацією профспілки працівників освіти і науки України забезпечити громадський контроль за додержанням вимог, передбачених нормативними актами з питань охорони праці, створенням безпечних, нешкідливих умов праці і належного виробничого побуту, забезпеченням працівників засобами колективного та індивідуального захисту.

6.11.    Організувати навчання членів профспілки з питань охорони праці, громадського контролю за виконанням вимог законодавства та нормативних актів з охорони праці.

6.12.    Контролювати своєчасність і повноту відшкодування власником шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я, пов`язаним з виконанням ним трудових обов`язків, а також виплат одноразової допомоги відповідно до Закону України „Про охорону праці”.

6.13. Забезпечити участь профорганізатора у роботі комісій з розслідування причин нещасних випадків, опрацюванні заходів щодо їх попередження та вирішенні питань, пов`язаних з профілактикою ушкодження здоров`я учасників освітнього процесу.

6.14. Забезпечити контроль за виконанням Комплексних заходів поліпшення стану безпеки, гігієни праці, виробничого середовища та профілактики виробничого травматизму, які є складовою частиною цього колективного договору (додаток 6).

6.15. Сприяти проведенню щорічних обов'язкових медичних оглядів працівників ІРЦ у робочий час і за кошти роботодавця.

 

РОЗДІЛ VIІ

СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ, ПІЛЬГИ, КОМПЕНСАЦІЇ

Адміністрація ІРЦ освіти зобов'язується:                                            

7.1. Домагатися безумовного забезпечення педагогічним та іншим працівникам ІРЦ гарантій, передбачених чинним законодавством.

7.2. Сприяти вирішенню питання щодо проведення обов’яз­кових щорічних безоплатних медичних оглядів працівників ІРЦ, придбання медичних книжок нового зразка. 

7.3. Забезпечити виплату педагогічним працівникам в повному обсязі компенсацій при службових відрядженнях в т.ч. для підвищення кваліфікації.

7.4. Забезпечити надання працівникам ІРЦ матеріальної допомоги, в тому числі на оздоровлення, в розмірі до одного посадового окладу на рік, виплату премій відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи в межах фонду заробітної плати, кошторисах  відповідно до нормативно-правових актів.

7.5. Сприяти забезпеченню компенсації працівникам вартості бланків особистих медичних книжок та витратних матеріалів для проведення лабораторних досліджень.

7.6. Забезпечити надання педагогічним та науково-педагогічним працівникам допомоги на оздоровлення при наданні щорічних відпусток у розмірі одного посадового окладу та щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків в розмірі до одного посадового окладу до професійного свята – Дня працівника освіти відповідно до ст. 57 Закону України „Про освіту".

 

Сторони Колективного договору спільно домовились:

7.7.      Вживати заходів для реалізації передбачених статтями 51, 57, 61 Закону України «Про освіту» прав та гарантій педагогічних працівників щодо їх сертифікації, оплати праці та забезпечення безоплатним житлом з опаленням і освітленням педагогічних працівників сільської місцевості і селищ міського типу та членів їх сімей, а також недопущення їх звуження.

7.8. Визначити можливі джерела фінансування та шляхи забезпечення житлом педагогічних та науково-педагогічних працівників. Ініціювати розробку державної програми, спрямованої на забезпечення житлом працівників освіти.

7.9. Вживати заходів для запровадження нових підходів щодо визначення розміру пенсій педагогічним працівникам на рівні 80–90 відсотків заробітної плати та забезпечення призначення пенсій за вислугу років.

7.10.    Вживати заходів для забезпечення дотримання чинного законодавства:

у сфері трудових відносин;

при забезпеченні соціальних гарантій і пільг для працівників освіти, членів їх сімей, а також пенсіонерів, які працювали раніше в галузі освіти;

при наданні гарантій і компенсацій молодим спеціалістам у разі        переїзду їх у іншу місцевість у зв`язку з направленням на роботу у порядку розподілу після закінчення закладу освіти, аспірантури.

7.11.    Сприяти вирішенню питань щодо відновлення пільгових путівок на лікування освітянам через місцеве відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

7.12.    Сприяти забезпеченню рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у працевлаштуванні, просуванні по роботі, підвищенні кваліфікації та перепідготовці.

 

Первинна профспілкова організація зобов’язується:

7.13. Активізувати свою діяльність з метою забезпечення соціальних гарантій, пільг та компенсацій, передбачених законодавством та цим колективним договором.

7.14. Забезпечити організацію роз’яснювальної роботи щодо трудових прав, пенсійного забезпечення працівників галузі, соціального страхування, сприяти наданню членам Профспілки відповідної безкоштовної правової допомоги.

7.15. Сприяти виділенню коштів для реалізації програм оздоровлення дітей працівників освіти у літній період.

 

РОЗДІЛ VIІІ

РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОГО ПАРТНЕРСТВА

З метою подальшого розвитку соціального партнерства  сторони Колективного договору  домовились про наступне:

8.1. При підготовці і прийнятті наказів та інструкцій, що регулюють соціально-трудові відносини в ІРЦ, які стосуються соціального захисту працівників,   враховувати позицію іншої сторони.

8.2.      Адміністрація ІРЦ на запрошення профспілкових органів братиме участь в заходах Профспілки, які спрямовані на захист трудових, соціально-економічних прав працівників. 

8.3.      Адміністрація ІРЦ:

- забезпечить відповідне погодження з профспілковим організатором  наказів та інструкцій, які стосуються прав та інтересів працівників у сфері трудових, соціально-економічних відносин;

- надаватиме  первинній профспілковій організації  інформацію щодо стану фінансування ІРЦ, результатів діяльності, заборгованості із виплати заробітної плати, реалізації трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників;

- сприятиме профспілковому організатору у забезпеченні навчання учасників колективних переговорів на всіх рівнях, проведенні з цією метою семінарів,  нарад, спеціальних навчальних курсів.

8.4. Забезпечити безперешкодний доступ уповноважених профспілкових представників до документації ІРЦ, надавати їм відповідні відомості та пояснення щодо фактів порушень трудового законодавства та норм колективних договорів.

 

РОЗДІЛ IХ

ГАРАНТІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УМОВ ДЛЯ РОБОТИ  ПРОФСПІЛКОВИХ ОРГАНІВ

 

Адміністрація ІРЦ зобов'язується:                                            

9.1. Забезпечити в закладі права та гарантії діяльності профспілкового організатора, передбачені Конституцією України, Законом України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", актами Президента України та Кабінету Міністрів України, ратифікованими Україною конвенціями Міжнародної Організації Праці.

9.2. Не допускати втручання керівника ІРЦ у статутну діяльність первинної профспілкової організації, передбачену чинним законодавством та Статутом Профспілки.

9.3. Активізувати співпрацю з профспілковим організатором з усіх питань забезпечення належного статусу педагогічних працівників, підвищення рівня соціально-економічного захисту працівників ІРЦ:

-вводити до складу робочих та дорадчих органів представників первинної профспілкової організації;

- утримуватися від будь-яких дій, що можуть бути розцінені як втручання у статутну діяльність Профспілки;

-створювати умови для безперешкодного доступу уповноважених профспілкових представників до ІРЦ;

-не допускати звільнення з ініціативи роботодавця виборних представників профспілкових органів без згоди Сторін.

нформувати працівника в день прийому на роботу про наявність первинної профспілкової організації та її роботу.

9.4. Підтримувати безоплатно безготівковий порядок сплати членських профспілкових внесків згідно з особистими заявами членів профспілки з подальшим їх перерахуванням на рахунок територіальної організації профспілки не пізніше трьох банківських днів після виплати заробітної плати працівникам.

9.5. Долучати представників профспілкових організацій до роботи в дорадчих та робочих органах.

9.6. Надати профорганізатору, не звільненому від своїх виробничих чи службових обов'язків, вільний від роботи час із збереженням середньої заробітної плати для участі в консультаціях і переговорах, виконання інших громадських обов'язків в інтересах трудового колективу, а також на час участі в роботі виборних профспілкових органів, але не менше ніж три години на тиждень (за попереднім графіком).

9.7. Надавати працівникам, обраним до складу виборних профспілкових органів, додаткову відпустку тривалістю до 6 календарних днів із збереженням середньої заробітної плати за рахунок роботодавця на час профспілкового навчання.

9.8. Сприяти  створенню належних умов для діяльності первинній профспілковій організації, що діє в ІРЦ. Надати первинній профспілковій організації у користування приміщення для роботи, для проведення зборів з усім необхідним обладнанням, опаленням, освітленням, прибиранням, транспортом, наявними електронними засобами зв'язку (електронна пошта, Internet), засобів зв’язку для обміну інформацією з керівними органами Профспілки працівників освіти і науки України (ст..42 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності»).

9.9. Встановлювати профспілковому організатору, який здійснює свої повноваження на громадських засадах, щорічну винагороду за сумлінну працю в розмірі посадового окладу (ставки заробітної плати) за активну і сумлінну працю із захисту прав та інтересів працівників.

 

Первинна профспілкова організація зобов’язується:

9.10. Своєчасно доводити до відома працівників ІРЦ зміст нормативних документів, що стосуються соціально-економічних інтересів працівників освіти.

9.11. Спрямовувати роботу на організацію контролю за своєчасним введенням в дію нормативних документів з питань трудових відносин, оплати праці, розподілу педагогічного навантаження, дотримання в ІРЦ трудового законодавства.

9.12. Проводити роз'яснювальну роботу щодо трудових прав та гарантій працівників, а також методів і форм їх захисту через засоби масової інформації, безпосередньо в трудовому   колективі.

9.13. Посилити особисту відповідальність профспілкових кадрів стосовно питань захисту порушених законних прав та інтересів членів профспілки.

9.14. Сприяти реалізації права профспілкового органу, передбаченого ст. 45 КЗпП України, щодо висунення вимоги власнику або уповноваженому ним органу про розірвання трудового договору з директором ІРЦ, якщо він порушує законодавство про працю, колективні договори та угоди.

9.15. Ініціювати переговори щодо укладення Колективного договору з метою забезпечення:

-відповідності законодавству норм Колективного договору, зокрема з
питань оплати праці, режиму роботи, охорони праці, надання відпусток;

-відповідальності сторін за невиконання умов Колективного договору;

вирішення через Колективний договір питань, не врегульованих чинним законодавством.

9.16.. Сприяти поширенню практики представлення інтересів членів Профспілки при розгляді їх трудових спорів в комісіях по трудових спорах, судах.

9.17. Інформувати орган управління освітою про факти порушення гарантій та прав діяльності профспілки в  закладі освіти з метою вжиття відповідних заходів.

 

РОЗДІЛ Х

КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ КОЛЕКТИВНОГО ДОГОВОРУ

Сторони Колективного договору спільно домовились:

10.1. Періодично проводити зустрічі двох сторін, на яких аналізувати хід виконання взаємних зобов`язань за Колективним договором.

10.2. Один раз на рік (січень) на зборах трудового колективу заслуховувати звіти сторін колективного договору про хід виконання зобов’язань за Колективним договором. У разі невиконання чи несвоєчасного їх виконання, виявляти причини та вживати термінових заходів щодо їх усунення.

10.3. Посадових та інших осіб, які своїми діями або бездіяльністю призвели до порушення, невиконання умов даного Колективного договору, притягати до дисциплінарної відповідальності згідно з чинним законодавством.

10.4. Контроль за виконанням Колективного договору здійснювати спільною комісією, визначеною сторонами (склад комісії додається,  додаток  1).

 

Колективний договір підписаний у двох примірниках, які зберігаються у кожної із Сторін та мають однакову юридичну силу.

 

 

 

Директор                                                                                                                                    

Комунального закладу

Пустомитівської міської ради

«Інклюзивно-ресурсний центр»                                                     

 

 

Катерина ПРУС

 

 

 

Голова

 первинної профспілкової організації Комунального закладу

Пустомитівської міської ради

«Інклюзивно-ресурсний центр»

 

 

Вікторія БЛИЗНЮК

 

 

 

                         

М.П.

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

до Колективного договору

між  адміністрацією

 Комунального закладу

Пустомитівської міської ради

«Інклюзивно-ресурсний центр»

та первинною профспілковою організацією

 Комунального закладу

 Пустомитівської міської ради

«Інклюзивно-ресурсний центр»

 на 2021-2025 роки 

 

 

СПІЛЬНА КОМІСІЯ

адміністрації  ІРЦ  освіти та  первинної профспілкової організації для ведення переговорів по укладанню Колективного договору та здійсненню контролю за його виконанням

 

 

З боку адміністрації ІРЦ освіти:

 

  1. Прус Катерина Богданівна
  2. Мочерад Ірина Вікторівна

 

З  боку первинної профспілкової організації:

 

  1. Близнюк Вікторія Сергіївна
  2. Король Роксоляна Романівна   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

до Колективного договору

між  адміністрацією

 Комунального закладу

Пустомитівської міської ради

«Інклюзивно-ресурсний центр»

та первинною профспілковою організацією

 Комунального закладу

 Пустомитівської міської ради

«Інклюзивно-ресурсний центр»

 на 2021-2025 роки 

 

 

 

ПЕРЕЛІК

посад працівників з ненормованим робочим днем, яким  надається додаткова відпустка до 7 календарних днів (згідно до додатку №1 Галузевої угоди)

 

Директор ІРЦ           3 дні;

Бухгалтер                 7 днів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 3

до Колективного договору

між  адміністрацією

 Комунального закладу

Пустомитівської міської ради

«Інклюзивно-ресурсний центр»

та первинною профспілковою організацією

 Комунального закладу

 Пустомитівської міської ради

«Інклюзивно-ресурсний центр»

 

ПОЛОЖЕННЯ

Про Порядок надання щорічної грошової винагороди

педагогічним працівникам

КЗ Пустомитівської міської ради  «Інклюзивно-ресурсний  центр»

 за сумлінну працю і зразкове виконання службових   обов’язків

Це Положення розроблене відповідно до Закону України «Про освіту», Кодексу законів про працю України, Порядку надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків,  затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 05.06.2000 року № 898 (із змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України N 67 (67-2017-п) від 08.02.2017)

  1. Загальні положення

1. Щорічна грошова винагорода педагогічним працівникам за  сумлінну   працю   і   зразкове  виконання   службових   обовязків надається відповідно до п. 1 абз. 5 ст. 57 Закону України "Про освіту", Порядку  надання  щорічної грошової  винагороди  педагогічним працівникам навчальних закладів державної та комунальної форми власності за сумлінну працю і зразкове виконання службових обов’язків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від  05.06.2000р. № 898 та цього Положення.

2. Винагорода надається кожного року усім педагогічним працівникам закладу освіти, за винятком:

- працівників, які працюють в даному закладі за сумісництвом;

- працівників, які мають не зняте дисциплінарне стягнення.

3.    Винагорода надається педагогічним працівникам, як правило, до  професійного свята – Дня працівника освіти.

      Забезпечити виплату винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків у разі звільнення педагогічних працівників зв’язку із закінченням строку трудового договору, угодою сторін, скороченням чисельності або штату та за власним бажанням серед або після закінчення навчального року з урахуванням фактичного часу роботи.

4.   Розмір винагороди кожному працівнику визначається керівником закладу за погодженням з профспілковим організатором.

   5.    При визначенні розміру винагороди враховується:

- сумлінна праця, зразкове виконання службових обов’язків, виконання правил внутрішнього трудового розпорядку;

- прояв творчої ініціативи, впровадження нового педагогічного досвіду;

- збереження та використання матеріальної бази та технічних    засобів навчання, оформлення кабінетів, виготовлення наочності;

- надання методичної допомоги педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, батькам (одному з батьків) або законним представникам дітей з особливими освітніми потребами щодо особливостей організації надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг таким дітям;

- додержання вимог з охорони праці та техніки безпеки, санітарно-гігієнічного режиму;

- громадська робота, зокрема робота профспілкового організатора.

6.  При визначенні розміру винагороди враховується час фактичної роботи працівника протягом відповідного навчального року.

7.  Винагорода надається на підставі наказу керівника, погодженого з профорганізатором.

  1. Розмір щорічної грошової винагороди не може перевищувати одного посадового окладу (ставки заробітної плати) з урахуванням підвищень на день видання наказу про виплату винагороди.
  2. Працівники, яким у зв’язку із застосуванням до них дисциплінарних  стягнень не одержали винагороди, у разі визнання таких дисциплінарних   стягнень неправомірними, винагорода виплачується у розмірі, не меншому за середній розмір винагороди по даному закладу освіти.

 

1.6. Облік і контроль за використанням коштів для надання щoрічної грошової винагороди здійснює бухгалтер ІРЦ.

1.7. Положення діє з дати підписання і до його скасування.

 

2.   Періодичність та умови виплати.

2.1. Щорічна грошова винагорода педагогічним працівникам надається у такому порядку:

- для директора ІРЦ - за наказом начальника відділу освіти Пустомитівської міської ради;

- для педагогічних працівників – за наказом директора ІРЦ.

2.2. Виплата щорічної основної винагороди здійснюється за результатами роботи за попередній робочий рік при умові виконання критеріїв Положення. 

2.3. Конкретний розмір щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам визначається у вигляді фіксованої суми в розмірі до одного посадового окладу відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи незалежно від тижневого навантаження.

2.4. Розмір щорічної грошової винагороди зменшується за:

- неналежне виконання посадових обов’язків ;

- порушення строків виконання завдань, листів, звернень громадян;

- порушення трудової дисципліни, правил техніки безпеки, педагогічної етики та інші порушення;

- наявність випадків неналежного контролю за зберіганням матеріальних цінностей.

2.5. Педагогічні працівники можуть бути позбавлені грошової винагороди повністю або частково на таких підставах:

- за отриману догану – до 100%;

- за прогул – до 100 %;

- за порушення виконавчої та трудової дисципліни – 50%;

- за несвоєчасне укладення колективного договору – до 50%;

- за інші показники – до 10 %.

2.6. Повне позбавлення грошової винагороди проводиться за той період, протягом якого було здійснено упущення в роботі і повинно бути оформлено наказом з обов’язково вказаною причиною.

2.7. При підвищенні або зниженні розміру грошової винагороди повинні враховуватись якість та результативність роботи, особистий внесок працівника в загальні результати.

2.8. Всі спори, які виникли з питання нарахування, вирішуються у встановленому законом порядку.

 

3. Критерії оцінювання роботи педагогічних працівників комунального  закладу Пустомитівської міської ради «Інклюзивно-ресурсний центр» при розподілі винагороди за сумлінну працю

Керівник (директор) ІРЦ:

3.1. Дотримання чинного законодавства, удосконалення управління установою, зміцнення договірної та трудової дисципліни.

3.2. Організація освітнього процесу на рівні дотримання стандартів якості освіти.

3.3. Ведення ділової документації.

3.4. Своєчасне і якісне надання вищестоящим органам управління встановленої статистичної та бухгалтерської звітності, а також інших необхідних відомостей про роботу і стан установи.

3.5. Укомплектованість закладу кадрами, їх стабільність, організація роботи щодо систематичного підвищення кваліфікації кадрів, належний мікроклімат в колективі.

3.6. Здійснення заходів щодо зміцнення матеріально-технічної бази установи.

3.7. Наявність колективного договору.

3.8. Готовність закладу до початку навчального року.

3.9. Організація виконання правил внутрішнього трудового розпорядку, норм охорони праці, техніки безпеки і протипожежного захисту.

3.10. Відсутність виробничого травматизму.

Педагогічні працівники

3.11. Систематична робота щодо вдосконалення освітнього процесу відповідно до державних стандартів якості освіти.

3.12. Робота щодо вивчення, узагальнення та запровадження передового педагогічного досвіду, новаторства й творчості в освітній роботі:

- підготовка узагальнених матеріалів;

- підвищення рівня кваліфікації.

3.13. Дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку установи, техніки безпеки, охорони праці та протипожежного стану.

3.14. Належний рівень виконавської дисципліни.

3.15. Ведення ділової документації.

3.16. Виконання громадських доручень : активна участь у суспільному житті ІРЦ.

 

 

Директор                                                                    Катерина ПРУС

           

Профорганізатор                                                   Вікторія БЛИЗНЮК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 4

до Колективного договору

між  адміністрацією

 Комунального закладу

Пустомитівської міської ради

«Інклюзивно-ресурсний центр»

та первинною профспілковою організацією

 Комунального закладу

 Пустомитівської міської ради

«Інклюзивно-ресурсний центр»

ПЕРЕЛІК

питань соціально-економічного і трудового характеру, що

погоджуються директором ІРЦ  з профспілковим організатором

 

п/п

Питання і документи

Підстава

1.

Правила внутрішнього трудового розпорядку

Ст. 142 КЗпП України

2.

Графіки робочого дня і змінності техперсоналу

п. 26 Типових правил ВТР

5.

Залучення працівників у виняткових випадках до роботи у святкові, вихідні дні та до надурочних робіт

Ст. 71 КЗпП У країни

6.

Графіки відпусток

Ст. 79 КЗІІП України

7.

Прийом на роботу неповнолітніх

Ст. 188 КЗпП України

9.

Звільнення працівників за ініціативою адміністрації з підстав, передбачених п. 1 (крім ліквідації організації), п.п. 2-5,7 ст. 40;

п.п.2,3 ст.41 КЗпП України, тобто при: ст.40-скороченні штатів, реорганізації; п.2 сі. 40 -невідповідальності посаді внаслідок недостатньої кваліфікації, або стану здоров'я;

п.З ст. 40 – систематичного невиконання без поважних посадових обов’язків, п.4 ст. 40 – прогули без поважних причин; п.5 сг. 40 – незаявлені на роботу більше 4-х місяців внаслідок хвороби (крім особливого сп.) п. 7 ст. 40 появі на роботу в нетверезому стані; п.2 ст. 41 – винних діях при обслуговуванні матеріальних цінностей, якщо вони дають підстави для втрати довір’я; п. 3 ст. 41 –аморальному проступку, несумісному з продовженням роботи

Ст 43 КЗпП України

10.

Накладання дисциплінарних стягнень на профорганізатора

Ст. 252 КЗпП України

11.

Заходи з охорони праці та техніки безпеки

Ст.  161 КЗпП України

12.

Правила з техніки безпеки

Типові правила з техніки безпеки

13.

Тарифікаційні списки

П. 4 та додатки 1.2.3 інструкції ПОЗППО

14.

Перелік працівників із числа адміністративно-господарського, навчально-допоміжного персоналу, які мають право підвищення посадових окладів

П. 31 Інструкції ПОЗППО (на 15-25%)

15.

Доплатити за суміщення професій (посад), розширення зони обслуговування чи збільшення обсягів виконуваних робіт

П 52 Інструкції ПОЗППО

16.

Положення про преміювання, розміри матеріальної допомоги та премій працівникам та керівникам установ

П. 53 інструкції ПОЗППО

17.

Перелік робіт, на які встановлюються доплата за важкі і несприятливі умови праці, атестація робочих місць, розміри доплат за видами робіт

Додаток № 9 інструкції ПОЗППО

18.

Надання відпусток педагогам у робочий час (в окремих випадках)

Ст. 1 1 Закону України           " Про відпустки "

19.

Інші питання, передбачені законодавством

 

Додаток 5

до Колективного договору

між  адміністрацією

 Комунального закладу

Пустомитівської міської ради

«Інклюзивно-ресурсний центр»

та первинною профспілковою організацією

 Комунального закладу

 Пустомитівської міської ради

«Інклюзивно-ресурсний центр»

 

 

Комплексні заходи

з охорони праці

Найменування заходів і робіт

Вартість робіт

Ефективн ість заходів

Строк виконання

Особи

відповідальні за виконання

Асигновано

Фактично витрачено

Планується

Досягнутий

результат

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

1

Виготовлення та встановлення нових, більш ефективних інженерно-технічних запобіжних засобів охорони праці

 

 

 

 

 

 

2

Реконструкція системи природного і штучного освітлення для досягнення нормативних вимог

 

 

 

 

 

 

3

Здійснення конструктивних рішень та заходів до виключення або зменшення до регламентованих рівнів шкідливих випромінювань та інших факторів

 

 

 

 

 

 

4

Впровадження устаткування та пристроїв для забезпечення безпечної напруги до 12 В

 

 

 

 

 

 

5

Введення в експлуатацію пристроїв для контролю стану ізоляції та засобів сигналізації

 

 

 

 

 

 

6

Реконструкція систем опалення з метою доведення температурного режиму до встановлених нормативів

 

 

 

 

 

 

7

Реконструкція санітарно-побутових приміщень та обладнання їх сучасним інвентарем і пристроями

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 7

до Колективного договору

між  адміністрацією

 Комунального закладу

Пустомитівської міської ради

«Інклюзивно-ресурсний центр»

та первинною профспілковою організацією

 Комунального закладу

 Пустомитівської міської ради

«Інклюзивно-ресурсний центр»

 

ПОЛОЖЕННЯ

про преміювання  та виплату матеріальної допомоги

 працівникам  Комунального закладу

Пустомитівської міської ради

«Інклюзивно-ресурсний центр»

 

   І. Загальні положення

   1.1.Положення про преміювання  та виплату матеріальної допомоги працівникам Комунального закладу Пустомитівської міської ради «Інклюзивно-ресурсний центр» розроблено відповідно  до Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України), Законів України «Про оплату праці», «Про освіту», «Про місцеве самоврядування», Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 15 квітня 1993 року № 102, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 квітня 1993 року  № 56,  Постанови Кабінету Міністрів України від  30.08.2002 № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та  організацій окремих галузей бюджетної сфери»,  наказу Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.10.2005 за № 1130/11410 з метою стимулювання сумлінної праці працівників та визначає порядок і розміри виплати їм  премій та матеріальної допомоги.

1.2. Дійсне Положення може бути доповнено або змінено відповідно до умов колективного договору.

1.3.Положення про преміювання працівників закладів освіти запроваджується з метою:

стимулювання сумлінної праці працівників;

- підвищення мотивації керівників, педагогічних працівників та іншого персоналу ІРЦ щодо виявлення  можливостей підвищення результатів індивідуальної та колективної праці, з урахуванням внеску кожного працівника у результати діяльності закладу, кваліфікаційно-професійного досвіду, складності виконуваних робіт та функцій, рівня відповідальності та творчої активності;

- стимулювання до виконання працівниками службових обов’язків на високому професійному рівні та зміцнення трудової дисципліни.

- піднесення матеріальної зацікавленості працюючих у покращенні якості виконання посадових обов’язків, функцій та завдань.

1.4. Визначення розміру премії та її виплата проводиться в залежності від специфіки роботи і особистого трудового внеску кожного працівника.

1.5. Преміювання здійснюється за рахунок та в межах затвердженого фонду заробітної плати ІРЦ на поточний рік та  в межах економії бюджетних коштів на оплату праці.

 

ІІ. Умови та порядок преміювання

2.1. Преміювання працівників ІРЦ може проводитись за підсумками роботи трудового колективу за місяць (квартал, рік тощо), до державних і професійних свят, ювілейних дат. Виплати здійснюються відповідно до  особистого внеску працівника  в загальні результати роботи.

2.2.Преміюванню підлягають працівники, які займають посади згідно штатного розпису закладу освіти, а також працівники по роботі за сумісництвом.

2.3.Преміювання здійснюють в межах фонду заробітної плати на поточний бюджетний рік. 

2.4.Для виплати премій педагогічним працівникам можна використовувати  залишки освітньої субвенції за попередні роки. (абзац 2 пункту 6 Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам). При умові виключно після ліквідації заборгованості із заробітної плати, строк виплати якої пройшов.

2.5. На виплату премій можуть використовуватися кошти спеціального фонду бюджету ІРЦ в межах фактичних надходжень та затвердженого фонду оплати праці.  Цей фонд складається з плати за послуги, що надаються ІРЦ, згідно із законодавством, та інші джерела власних надходжень. 

2.6. Премії, які виплачуються працівникам, максимальними розмірами не обмежуються.

2.7. Розміри премій визначаються з урахуванням доплат і  надбавок.

2.8. Розмір премії конкретного працівника залежить від особистого внеску в результати роботи ІРЦ, не обмежується граничними розмірами та встановлюється на підставі клопотання керівника, за погодженням з профспілковим організатором.

2.9. Розмір премії працівникам може встановлюватись як у відсотках до посадового окладу, так і в фіксованій грошовій сумі, за поданням директора за погодженням з профспілковим організатором.

2.10. Підставою для виплати премії працівникам є наказ директора ІРЦ.   

2.11. Директор ІРЦ має право преміювати працівників  в межах  асигнувань, передбачених кошторисом на оплату праці.  Підставою для виплати премії працівникам   є наказ директора ІРЦ за погодженням профспілкового організатора.  Підставою для виплати премії директору ІРЦ є наказ начальника відділу освіти на підставі подання профспілкового організатора ІРЦ.    

2.12. Розмір премії працівника може бути зменшено за такими підставами:

-  невиконання або неналежне виконання посадових обов’язків та недотримання вимог посадової інструкції;

- порушення виконавчої дисципліни (запізнення на роботу чи передчасне залишення свого робочого місця, порушення термінів виконання доручень та завдань, отриманих у тому числі на нарадах та оперативних нарадах, неякісного їх виконання);

- порушення правил техніки безпеки і охорони праці, виробничої санітарії, недотримання вимог санітарно-епідеміологічного режиму;

2.13. Працівник позбавляється премії за:

- повторні або систематичні порушення, передбачені п. 2.12. Положення;

- недотримання антикорупційного законодавства;

- недотримання трудової дисципліни (прогул, поява на робочому місці в стані алкогольного, наркотичного сп’яніння, порушення встановленого режиму роботи) та інші грубі порушення Правил внутрішнього трудового розпорядку;

- подачу недостовірних первинних статистичних, бухгалтерських та інших даних, що призвели до викривлення бухгалтерських та фінансових звітів, порушень щодо визначення  та нарахування заробітної плати, вартості платних послуг тощо;

- у випадку притягнення до дисциплінарної відповідальності.

-   рішення суду, за яким певна особа визнана винною у вчиненні булінгу;

- непоодинокі (три і більше) скарги батьків та здобувачів освіти на низьку якість роботи педагога і підтвердження низької якості роботи працівника шляхом проведення моніторингу якості наданих послуг. 

2.14. Працівник, якому винесено догану, позбавляється премії строком на дванадцять місяців від дати реєстрації наказу про накладення дисциплінарного стягнення.

Якщо протягом визначеного терміну з дня винесення догани до нього не буде застосовано нове дисциплінарне стягнення, він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.

Якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни, проявив себе як сумлінний працівник і стягнення з нього зняте наказом керівника достроково, він преміюється на загальних підставах відповідно до норм цього Положення.

ІІІ.  Прикінцеві положення

 

3.1. Із введенням в дію цього Положення усі попередні нормативні документи ІРЦ, що регламентують нарахування і виплату премій працівникам установи, вважаються такими, що втратили чинність.

3.2.Зміни та доповнення до даного Положення вносяться у порядку, встановленому чинним законодавством та внутрішніми організаційно-розпорядчими документами установи

3.3. Відносини, що не врегульовані у цьому Положенні, регулюються чинним законодавством України.

3.4. Спори з питань преміювання розглядаються у порядку, передбаченому нормами чинного законодавства.

 

 

 

 

Директор                                                                    Катерина ПРУС

           

Профорганізатор                                                   Вікторія БЛИЗНЮК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 6

до Колективного договору

між  адміністрацією

 Комунального закладу

Пустомитівської міської ради

«Інклюзивно-ресурсний центр»

та первинною профспілковою організацією

 Комунального закладу

 Пустомитівської міської ради

«Інклюзивно-ресурсний центр»

 

Комплексні заходи поліпшення стану безпеки, гігієни праці, виробничого середовища та профілактики виробничого травматизму в ІРЦ

Найменування заходу

Відповідальні за виконання

Термін виконання

Індикатори

1

Здійснення організаційно-методичного забезпечення та контролю за розробленням та впровадженням системи управління охороною праці в ІРЦ

Дирекція ІРЦ, профгрупорг ІРЦ

2021 -2025

роки

Сприятиме керованості та прогнозованості у сфері охорони праці, якісному контролю за станом охорони праці, зменшенню кількості нещасних випадків 

2

Проведення семінарів, конференцій, нарад з питань охорони праці для працівників і керівників служб охорони праці ІРЦ, зокрема з обговорення нових нормативно-правових актів з охорони праці та соціального страхування

Дирекція ІРЦ, профгрупорг ІРЦ

2021 -2025

роки

Поширення нових знань, передового досвіду та підвищення фахового рівня роботодавця і спеціалістів з охорони праці

3

Створення куточків з охорони праці, укомплектування їх  необхідною документацією та технічними засобами

Дирекція ІРЦ, профгрупорг ІРЦ

2021 -2025

роки

Підвищення рівня знань та профілактичної роботи з питань охорони праці

4

Обговорення матеріалів про обставини та причини нещасних випадків в ІРЦ, передового досвіду та нових розробок і досягнень у сфері охорони праці

Дирекція ІРЦ, профгрупорг ІРЦ

2021 -2025

 роки

Обговорення інформації про стан охорони праці, рівень травматизму, досвіду роботи організації, проведення профілактичних заходів, пропаганди здорового способу життя, резонансних нещасних випадків.

5

Організація навчання з метою підвищення рівня знань посадових осіб та спеціалістів, які вирішують питання охорони праці

Дирекція ІРЦ, профгрупорг ІРЦ

2021 -2025

 роки

Підвищення фахового рівня посадових осіб та спеціалістів з питань охорони праці установи

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень