A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад Пустомитівської міської ради "Інклюзивно-ресурсний центр"

Ігри для розвитку дрібної моторики рук у дітей

Дата: 26.05.2023 09:30
Кількість переглядів: 4

Майже всі матусі знають яку користь дитині несе розвиток дрібної моторики рук.

Дрібна моторика тісно пов'язана з розвитком нервової системи, мислення, мовлення, зору. Вона починає виявлятися вже з народження, дитина розглядає свої ручки, потім вже і намагається контролювати їх руху і керувати ними. Перше що вчиться робити дитина — це тримати іграшки, брати ложку з їжею і доносити її до рота, потім і олівець вчиться тримати і малювати ним..

Початок розвитку полягає в тому, що вже з другого тижня життя малюка ми будемо робити йому масаж кистей, пальців, потім підуть і пальчикові ігри.

Цю тему я хочу присвятити іграм, які розвивають пальчики малюків.

1. Збери пташенят.

Нам знадобиться:

великий контейнер з крупами, горохом;

інструмент(як на фото)-для малюка дуже корисно користуватися такими речами, добре розвивається координація рухів і ножиці навички, які незабаром знадобляться дитині. Але якщо такого немає, то можна використовувати просту ложку, щипці для м'яса або білизняні прищіпки. Як варіант — закопати глибше в крупу наші іграшки і нехай малюк дістає їх руками;

пташенята(або будь-які інші іграшки, які можна буде розсортувати за якимись загальними властивостями, ми сортуємо по кольорам);

кілька невеликих контейнерів(їх кількість варіюється залежно від того, скільки у вас різних кольорів(або інших властивостей ваших предметів), ми будемо збирати туди наших пташенят).

Якщо всі ваші іграшкові тварини різні — поговоріть з дитиною про те, які звуки видає кожен з них. Або запропонуйте йому знайти тварина, яке говорить «Муу» і т. д.

2. Сортуємо за кольорами.

Нам знадобиться:

Пробкова дошка

Різнокольорові кнопки

Різнокольорові гумки.

Нехай малюк шукає однакові кольори кнопок і гумок. Якщо гумки добре тягнуться, то можна попросити дитину розтягувати їх на дві або декілька кнопок одного і того ж кольору.

подивіться ще одне цікаве заняття для дітей на вивчення кольорів — доміно своїми руками.

3. Нанизування намистин.

Нам знадобиться:

лоток(щоб матеріал був розкиданий надалі по всій кімнаті),

пухнаста дріт,

намистини.

Покажіть малюкові що потрібно робити, і він буде довго зайнятий цим захоплюючим заняттям. Краще наглядати за дитиною, поки він грає, особливо якщо він ще зовсім малий і може проковтнути намистини.

Ще чудовий варіант гри з дротом:

Нам знадобиться:

пінопласт

дерев'яні намистини(великі), але можна грати і з трубчастими макаронами.

4. Ігри з коктейльними трубочками.

Беремо дві трубочки і закручуємо їх, виходять симпатичні штучки)

5. Малюємо кольоровим рисом:

Нам знадобиться:

Рис, який ми розфарбуємо харчовим барвником.

Папір, клей.

Намалюємо силуети тварин(букви або цифри) клеєм на папері, а дитина нехай викладає рис на клей, і у вас виходити цікаві картини.

Дуже красиву яскраву веселку можна викласти з кольорового рису: Ігри для розвитку дрібної моторики рук у дітей спеціально для вас.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень