Міжнародний день людини із синдромом Дауна
21 березня - День проведення Міжнародного дня людини із синдромом Дауна вибраний не випадково, це двадцять перший день третього місяця пов’язаний з 3 копіями 21-ої хромосоми. Вперше цей День став щорічно відзначатися з 2006 року і був заснований на VI міжнародному симпозіумі по синдрому Дауна, проведеному в Пальма де Майорка, за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун-синдром.
Цей синдром повен міфів, які варто розвіяти. Для того, щоб діти, а потім і дорослі з синдромом Дауна почували себе комфортно в світі та могли реалізувати свій потенціал.
Міф 1. Синдром Дауна – рідкісний стан. Насправді все навпаки: це найчастіша хромосомна аномалія, яка зустрічається в медицині.
Міф 2. Синдром Дауна – спадкова хвороба.
Лише такий тип хромосомної аномалії як "Транслокація" є спадковим. Але лише 1% всіх випадків синдрому Дауна мають спадкову причину.
Міф 3. Більшість дітей з синдромом Дауна народжується від зрілих батьків. Насправді, більшість дітей з синдромом Дауна народжується від матерів віком до 35 років. Просто тому, що жінки цього віку частіше народжують дітей.
Але після 35 років шанси народити дитину з синдромом підвищуються.
Міф 4. Всі люди з синдромом Дауна мають серйозні інтелектуальні ушкодження. Більшість людей з синдромом Дауна мають легкі або середнього ступеня інтелектуальні відхилення. Вони можуть успішно займаються спортом або мистецтвом та навчатись у школах разом з дітьми без особливостей.
Міф 5. Люди з синдромом Дауна не здатні піклуватись про себе. Такий же міф, як і попередній. Світ знає купу прикладів, коли такі люди не лише піклуються про себе, але й мають успішне життя.
За статистикою ВООЗ кожна 700-а дитина на планеті народжується із синдромом Дауна. Народження такої дитини не залежить ні від раси, ні від місця проживання, ні від схильності до шкідливих звичок батьків, ні від екологічних проблем.